Знаете ли какво е декинг настилка?
Това е името на продукти за подови настилки, предназначена за подреждане на открити площи и не само.
Първо, това е екологично чист вид довършителни материали, базирани на масивна дървесина или дървесно-полимерен композитен материал-WPC. Второ, това е строителен материал със завидни експлоатационни характеристики-температурният диапазон на работа: -40 – 70 ° C. Трето, това е настилка за открито с проста инсталация с монтаж върху скоби или клипсове. Строителите и собствениците на къщи или търговски недвижими имоти все по.често използват този продукт за подове, фасади и настилки.
Как се появи декинг настилката?
Преди двеста години днешните декинг плоскости се използват главно в корабостроенето за палубите на корабите, корвети, лодки и фрегати. Те са били направени от смолисто дърво, което издържа на разрушителни ултравиолетови лъчи и морската вода.
Първите декинг дъски се появиха преди около 100 години, когато тази настилка беше използвана при изграждането на рампи, беседки и др..
Съвременните декинг подове не се притесняват от гъбички, които унищожават неговата структура.
Модерната декинг настилка се появяват след изобретяването на термохимичната обработка на дървесината, както и новаторската технология за производство на wpc композит. Тези процеси позволиха да се създаде нов тип декинг настилки с подобрена производителност.
Видове декинг настилки
Гамата, произведена от производителите на декинг настилки, е разделена на четири групи:
-Дъски от масивна дървесина. Дъските са изрязани от устойчиви на влага сортове дървесина – лиственица, тик, ипе, кумару, масарандуба и др..
-Термично обработени ламели Такива дъски се изработват от северен бор и ясен излагайки дървесината да се нагрява до 125-190 ° C, с едновременно импрегниране със специална химия.
-Дъски, изработени от дървесно-полимерен композит (WPC). Облицовката се получава чрез смесване на дървесен прах с полимерни добавки.
-Декинг плочки-градински настилки. Този вид е плочка от твърди, термично обработени или дървесно-полимерни ламели.
Като алтернативна класификация можете да се използва и текстурата на лицевата страна, които се разделят на гладки и релефни.
Предимства и недостатъци на естествената декинг настилка
Топлинно обработената и твърда дървесина принадлежи към естествената група. Списъкът на предимствата на такива декинг подове включва следните факти:
-Високо ниво на екологична безопасност – дори процесът на топлинна обработка не предполага насищане на ламелата с опасни химикали.
-Завидна възможнаст за ремонт – този тип терасови дъски могат да бъдат циклично изрязани от повърхността без следи от работа.
-Приятен естествен цвят и топла аура на текстурата – дървото има собствена биоенергия, поради което е приятна на допир.
-Висока якост – подът може да издържи оперативно натоварване до 2000 килограма.
-Без термични деформации – този вид не е предразположен към изкривяване при ниски или високи температури.
Недостатъците на естественият декинг включват равномерността на цвета, необходимостта от актуализиране на защитния слой, който предпазва дървесината от ултравиолетово лъчение или влага, както и ниската устойчивост на абразия.
Композитни настилки /изкуствен декинг/- плюсове и минуси
Термопластичният дървесно-полимерен композит е направен на базата на фини дървени стърготини и полимер, който ги закрепва. Като последно се използват инертни видове полимери – полиетилен и полипропилен. Тази комбинация гарантира следните ползи:
-Безопасност – композитните материали не отделят формалдехид -.
-Завидна устойчивост на абразия – тези плочи издържат на значителни експлоатационни натоварвания.
-Разнообразие от цветове
-Без разходи за поддръжка – композитното покритие на терасата не е необходимо да се боядисва или омаслява.
Срок на експлоатация – Качествените WPC декинги запазват красив външен вид за 20 години.
Композитните материали поддържат опростени видове монтаж на настилка – на клипсове или скоби. Като недостатък на този тип подови настилки е тенденция към термична деформация.
Където се използват декинг настилките?
Използването на декинг не се ограничава само до подови настилки. От композитен и естествен материал може да направете:
-градински паркет – плочи за павета, тротоари, експлоатирани покриви;
-фасадни облицовки – фасадна дъска, която се конкурира с сайдинг;
-облицовка – материал за облицовка на стени и тавани;
-облицовка на подиумите около басейни или декоративни езера;
-стълбища и стъпала;
-огради, декоративни огради;
-седалки или пейки;
Обхватът на декинга е ограничен от въображението на дизайнера. Нещо повече, целесъобразността на такова използване се подчертава от всяка снимка, илюстрираща въвеждането на декинг настилките във външния, интериорния или ландшафтен дизайн.
Цени декинг настилка
Цената на декинга зависи от вида настилка. Цените за видовете декинг са дадени в ценовата листа в интернет страницата на Tsonev Flooring. Мениджърите на компанията ще отговорят на всички въпроси относно цените и методите на доставка на довършителни материали.
Ако имате нужда от конкретен тип декинг- изпратете ни снимка и ние ще изберем аналог за вас, като предложим ниски цени, плюс бърза доставка. Ако е необходимо, ще дадем съвети за разновидностите на довършителните материали, както и методите за монтаж.
Можете да се запознаете с продуктите за декинг подови настилки в нашата интернет страница www.tsonevflooring.bg. Портфолиото на фирмата е събрано в секцията „Декинг“.